tel. (+48) 757-210-506 | Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
środa, 23 październik 2019 19:03

Rozpoczęcie sezonu na lodowisku ŁOŚ w Łagowie

25 pażdziernika rozpoczynamy już dziewiąty sezon lodowiska ŁOŚ w Łagowie.

Amatorzy łyżwiarstwa w tym dniu będą mogli skorzystać z tafli w godzinach od 8:00 do 19:00

Przerwa techniczna wyjątkowo w ten piątek będzie w godz.: 13:45-14:30

 

Szczegółowe informacje m.in. godziny pracy i cennik w galerii.

 

Honorujemy Karty Dużej Rodziny. Każda z osób chcąca skorzystać ze zniżki, przy rozliczaniu biletu wstępu jest zobowiązana do okazania w kasie Karty Dużej Rodziny oraz dokumentu potwierdzającego tożsamość.

*KARTA DUŻEJ RODZINY NIE OBOWIĄZUJE NA:
-Dodatkowy bilet na zajęcia z instruktorem
-Wstęp na obiekt osoby towarzyszącej
-Nauka jazdy na łyżwach z instruktorem
-nauka jazdy figurowej z instruktorem

 

W tym sezonie również honorujemy karty multisport :) Przypominamy, że karta multisport jest ważna tylko z dokumentem tożsamości.

 

 

Jazda na łyżwach, oprócz dobrej zabawy, daje wiele zdrowotnych korzyści. Uprawianie łyżwiarstwa poprawia elastyczność stawów, wzmacnia mięśnie nóg, a także pobudza do bardziej efektywnej pracy układ sercowo-naczyniowy.

Godzina jazdy na łyżwach pozwala spalić od 300 do 800 kalorii, w zależności od intensywności treningu. Odkryte bądź kryte lodowiska miejskie wyposażone są w wypożyczalnie łyżew, dlatego do wykonywania sportu zimowego nie trzeba się specjalnie przygotowywać.

Regularna jazda na łyżwach, jak i uprawianie innych sportów powoduje wydzielanie się endorfin czyli hormonów szczęścia.Dzięki temu po wysiłku fizycznym poprawia się sprawność umysłu i zdolność koncentracji.Po treningu człowiek jest pozytywnie nastawiony do świata, ma lepszy nastrój i zwiększa się jego odporność na stres.

Trening na łyżwach wzmacnia mięśnie, zwłaszcza nóg, ud oraz pośladków. W czasie jazdy angażowane są również górne części ciała, czyli brzuch, ramiona i plecy, w szczególności ich dolna partia. Jazda na łyżwach poprawia koordynację, gdyż w trakcie aktywności ćwiczy się balans ciałem i jego równowagę. Uprawianie łyżwiarstwa uelastycznia stawy, przede wszystkim na stopie i w kolanie.

Wytrzymałość na wysiłek fizyczny

Regularna jazda na łyżwach zwiększa wytrzymałość ciała na wysiłek fizyczny. Z każdym kolejnym treningiem można jeździć dłużej i pokonywać dłuższe dystanse, odczuwając mniejsze zmęczenie niż wcześniej.

Układ oddechowy i sercowo-naczyniowy

Łyżwiarstwo pozytywnie wpływa na układ sercowo-naczyniowy i oddechowy. Regularne treningi zmniejszają zatem ryzyko zawału czy choroby niedokrwiennej serca oraz redukują poziom złego cholesterolu. Jazda na łyżwach, zwłaszcza po zewnętrznych lodowiskach, rewelacyjnie dotlenia organizm, przez co mózg pracuje sprawniej i poprawia się koncentracja.

 

Dane kontaktowe

  • icon
    adres : Radomierzyce 76, 59-900 Zgorzelec
  • icon
    telefon : 757210506
  • icon
    godziny otwarcia :

O nas

 

Jesteśmy najmłodszą jednostką organizacyjną samorządu gminy Zgorzelec. Powstaliśmy 1.09.2015 roku. Naszym głównym celem jest upowszechnianie masowej turystyki, rekreacji i sportu oraz promowanie zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania wolnego czasu wśród mieszkańców naszej” małej ojczyzny” więcej...

 

NEWSLETTER

Zapisz się na newsletter CRT i bądź na bieżąco z najważniejszymi aktualnymi wydarzeniami i tematami oraz ofertą.