tel. (+48) 757-210-506 | Diese E-Mail-Adresse ist vor Spambots geschützt! Zur Anzeige muss JavaScript eingeschaltet sein!
Dienstag, 28 September 2021 07:38

Jesienny Rajd Rowerowy

Rajd rowerowy organizowany jest ramach podjętej współpracy pomiędzy Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury w Węglińcu,
a Centrum Rekreacyjno-Turystycznym w Radomierzycach, na
zakończenie sezonu turystycznego w Gminie Węgliniec i Gminie Zgorzelec. Oprócz wspomnianych wyżej placówek współorganizatorem jest Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Węglinieckiej.
Udział w rajdzie rowerowym mogą wziąć wszyscy, którzy mają ukończone 18 lat.
Młodsi muszą być pod opieką rodziców lub opiekunów. Jeżeli mają, nie mniej niż 15 lat mogą jechać bez opiekunów, ale za ich pisemną zgodą.
Rajd rozpoczyna się przy WCK Plac Wolności 1 Węgliniec, w dniu 9.10.2020 r. o godz. 10.00,planowane zakończenie rajdu około godz. 15.00 – 15.30 w CRT Radomierzyce, gdzie odbędzie się
BIESIADA ROWEROWA (pyszna zupa, potrawy z grilla, zupa chmielowa, słodkości, kawa i herbata, wspólne śpiewanie).
Każdy uczestnik rajdu otrzymuje pamiątkową odznakę.
W trakcie biesiady będzie okazja do składania uwag i wniosków odnośnie organizacji rajdów na terenie tych dwóch gmin.
Organizator przewiduje 1 trasę rajdu w formie wycieczki z przewodnikiem. Trasa około 50 km w terenie płaskim z lekkimi podjazdami, w połowie prowadząca ścieżkami rowerowymi, a w połowie leśnymi trasami rowerowymi i niedługimi odcinkami po asfaltowych drogach powiatowych i gminnych. Trasa o średnim poziomie trudności. Uczestnicy poruszają się z przewodnikiem w formie wycieczki rowerowej.
Regulamin dostępny na http://mgokwegliniec.pl/

Dane kontaktowe

 

  • icon
    adres : Radomierzyce 76, 59-900 Zgorzelec
  • icon
    telefon : 757210506
  • icon
    godziny otwarcia :

O nas

 

Jesteśmy najmłodszą jednostką organizacyjną samorządu gminy Zgorzelec. Powstaliśmy 1.09.2015 roku. Naszym głównym celem jest upowszechnianie masowej turystyki, rekreacji i sportu oraz promowanie zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania wolnego czasu wśród mieszkańców naszej” małej ojczyzny” więcej...